PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły Skype w telefonie komórkowym
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
Skype w telefonie komórkowym Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2007 02:56

Brytyjska sieć telefonii komórkowej 3, wprowadziła na rynek innowacyjny aparat, który pozwala wykonywać połączenia z wykorzystaniem technologii VoIP, używanej przez Skype. Nowe urządzenie umożliwia rozmawianie oraz przesyłanie wiadomości tekstowych (Instant Messaging) z użytkownikami Skype’a.

 

3 Skypephone to telefon komórkowy działający w standardzie 3G, z możliwością wykonywania „zwykłych” połączeń, wysyłania SMS-ów oraz korzystania z internetu. Ponadto, abonenci sieci 3, przyciskając specjalny klawisz, będą mogli skorzystać z sieci Skype. Jest to pierwszy przypadek wprowadzenia aparatu pozwalającego na rozmowy za pomocą VoIP, przez operatora sieci komórkowej.

 

Inne funkcje telefonu, to aparat 2Mpix, odtwarzacz MP3 oraz slot na karty pamięci. Według zapowiedzi firmy 3, karta SIM, dająca dostęp do sieci Skype, będzie działać również z innymi aparatami. Jak na razie nie wiadomo, czy kompatybilność będzie pełna.

 

Funkcje rozmów wideo oraz Skype-Out na razie nie są dostępne – 3 obiecuje wprowadzić je w 2008 roku. Skypephone jest dostępny w cenie 49,99£ (pre-paid) oraz za darmo w abonamencie.

Źródło: 4press.pl 

 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.