PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły CA: w Sieci będzie niebezpieczniej
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
CA: w Sieci będzie niebezpieczniej Drukuj Email
piątek, 12 października 2007 01:00
W najbliższych miesiącach możemy się spodziewać coraz większej liczby przypadków kradzieży tożsamości, nowych dziur w oprogramowaniu oraz niebezpieczeństw związanych z grami online - tak wynika z raportu na temat bezpieczeństwa w Internecie, opublikowanego przez firmę CA. Specjaliści prognozują też, że zagrożenia internetowe będą stawały się coraz bardziej złożone, liczba wirusów podwoi się, a Firefox ostatecznie utraci opinię przeglądarki bezpieczniejszej niż MSIE.

Opublikowany właśnie raport - The CA Internet Threat Outlook Report - przygotowany został w oparciu o dane zgromadzone przez zespół doradców CA ds. zabezpieczeń (w jego skład wchodzą specjaliści ds. szkodliwego oprogramowania z całego świata). Głównym celem autorów raportu było nakreślenie wpływu rozwoju technologii, przestępczości zorganizowanej i nieustającej aktywności twórców szkodliwego oprogramowania na bezpieczeństwo domowych użytkowników komputerów.

"Wszyscy użytkownicy powinni być świadomi skali zagrożeń, jakie czyhają w Internecie. Dotyczy to graczy, użytkowników serwisów społecznościowych, emerytów i nastolatków, a także ich rodziców" - mówi Bartosz Świderski, Konsultant w CA. "Bardzo istotne jest nauczanie młodszych internautów, aby chronili prywatne informacje na swój temat, a także by umieli radzić sobie z internetowym zastraszaniem. Nawet jeżeli znają się na Internecie lepiej niż rodzice, zazwyczaj znacznie mniej interesują się kwestiami zabezpieczeń".

Źródło: computerworld.pl 

Poprawiony: niedziela, 14 października 2007 14:25
 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.