PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły E-paper Fujitsu zastąpi książki?
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
E-paper Fujitsu zastąpi książki? Drukuj Email
czwartek, 20 września 2007 02:00

Firma Fujitsu zaprezentowała na targach CEATEC w Japonii najnowszy model „elektronicznego papieru” – supercienkiego urządzenia, służącego głównie do wyświetlania tekstu. W przypadku zaprezentowanego prototypu, rewolucyjna jest zwłaszcza oszczędność energii, wyświetlanie kolorów oraz właściwości zbliżające e-paper do prawdziwego papieru.

 

Przedstawiony e-paper otrzymał nazwę FLEPia – „Ubiquitous Content Browser” (Uniwersalna Przeglądarka Zawartości). Oferowane dotychczas urządzenia tego typu, wyświetlały obraz jedynie w skali szarości. Tymczasem produkt Fujitsu oferuje 4096 kolorów, w rozdzielczości XGA (768 x 1024). Energia wykorzystywana jest jedynie do zmiany prezentowanych treści, zaś samo wyświetlanie obrazu nie wymaga korzystania z prądu. Czytanie z nowego e-paperu nie męczy wzroku, gdyż produkt Fujitsu nie korzysta z podświetlenia ani nie emituje światła, jak LCD czy CRT.

 

Pojemność FLEPia, jest z pewnością zadowalająca – użycie karty SD 4GB wystarczy na ok. 5000 tys, książek. Dostępne będą formaty A4 (8’’), ważący ok. 320 gramów oraz A5 (12’’), o wadze niespełna 0,5 kg. Grubość e-paper Fujitsu to 12 mm. Obsługa urządzenia przebiega z użyciem panelu dotykowego oraz kilku przycisków. Aktualizacja zawartości możliwa jest za pomocą bezprzewodowej sieci LAN.

 

Jak na razie Fujitsu nie ujawnił proponowanej ceny rewolucyjnego e-paperu.

Źródło: 4press.pl 

Poprawiony: niedziela, 14 października 2007 14:07
 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.