PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły Google Street View zakazane w Kanadzie?
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
Google Street View zakazane w Kanadzie? Drukuj Email
piątek, 14 września 2007 01:24

Władze kanadyjskie zgłosiły poważne wątpliwości co do planów wykonania zdjęć do serwisu Google Street View – części Google Maps, umożliwiającego wirtualne wędrówki po ulicach miast.

 

Umieszczenie w sieci zdjęć osób, samochodów, czy budynków może być uważane za naruszenie prywatności, twierdzą Kanadyjczycy. Zwrócono się z prośbą do firmy Google oraz Immersive Media (firma wynajęta przez Google) o wyjaśnienia i udostępnienie szerszych informacji dotyczących projektu Street View.

 

Podobne kontrowersje powstały już w USA. Internauci przeglądali zamieszczone fotografie tylko po to, aby odnaleźć ludzi w różnych, ciekawych sytuacjach. Powstały nawet portale gromadzące „najciekawsze” ze zdjęć, jak Street View Gallery.

 

Oczywiście zdjęcia wykonywane dla projektu Google Street View, nie są niczym szczególnym – każdy posiadacz aparatu cyfrowego może wykonać podobne i je zamieścić w sieci. Wątpliwości wzbudza jednak skala sporządzanej kolekcji, jak również trwałość zarejestrowanych obrazów, które mogą być dostępne w internecie przez długi czas.

 

Źródło: 4press.pl

 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.