PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły Skype nie działał przez Windows Update
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
Skype nie działał przez Windows Update Drukuj Email
środa, 22 sierpnia 2007 22:17
Ubiegłotygodniowe problemy z zalogowaniem milionów użytkowników aplikacji Skype spowodowane były nagłym przeciążeniem wynikającym z masowego restartowania komputerów przez klientów.

" W ostatni czwartek sieć peer-to-peer Skype'a stała się niestabilna i nastąpiła poważna awaria. Była ona spowodowana masowym restartowaniem komputerów przez użytkowników Skype'a w krótkim przedziale czasowym. Komputery były ponownie uruchamiane po zainstalowaniu rutynowych aktualizacji do programu. Ta nienaturalnie duża liczba restartów wywarła niekorzystny wpływ na zasoby sieciowe Skype'a.

Ogromna ilość prób logowania w połączeniu z brakiem zasobów w sieci peer-to-peer wywołały reakcję łańcuchową o skutkach, które każdy użytkownik odczuł na własnej skórze. W normalnych warunkach sieć peer-to-peer Skype'a ma wbudowaną funkcję autoregeneracji. Jednak wydarzenia ostatnich dni ujawniły nieznany wcześniej błąd w algorytmie alokacji zasobów sieciowych, który nie pozwolił systemowi na szybką regenerację. Efektem tego błędu było zablokowanie możliwości logowania sie do Skype'a dla większości użytkowników przez dwa dni.
Cały problem został jednoznacznie rozpoznany przez ekipę Skype'a. Możemy z całkowitą pewnością stwierdzić, że bezpieczeństwo użytkowników nie było choćby w najmniejszym stopniu zagrożone. Awaria na taką skalę zdarzyła się w Skypie po raz pierwszy, a warto też podkreślic, że istnieje niewiele sieci komunikacyjnych działających bez żadnych zakłóceń.

Źródło: computerworld.pl 

 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.