PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły Telewizja cyfrowa pod Linuksem
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
Telewizja cyfrowa pod Linuksem Drukuj Email
czwartek, 26 lipca 2007 16:06

Muxi, popularne narzędzie dla systemów Linux do obsługi dekoderów telewizyjnych DVB osiągnęło już wersje 0.5.0. Tym razem wprowadzono nowe funkcje związane z usługami EPG.

Muxi to prosta w obsłudze aplikacja, która współpracuje z większością najnowszych dekoderów telewizyjnych współpracujących z sygnałem DVB. Narzędzie do pracy wykorzystuje biblioteki Xine, dzięki czemu użytkownik może zarówno oglądać filmy, jak i słuchać MP3 albo internetowych audycji radiowych. Posiada ono zarazem wbudowany przewodnik po dostępnych kanałach oraz funkcję nagrywania przechwyconego obrazu w czasie rzeczywistym. Co więcej, aplikacja doskonale radzi sobie z filmami w dużej rozdzielczości (np. w standardzie HDTV).

Muxi to oprogramowanie eksperymentalne. Projekt jest rozwijany przez jedną osobę, przez co aplikacja nie posiada wyjątkowo rozbudowanych funkcji. Obecnie Muxi został przetestowany na tylko odbiornikach DVB-T.

Wersja 0.5.0 została pozbawiona większości błędów, znanych z poprzednich wydań. Dodano również pełną obsługę usług EPG (zakodowane informacje o nadawanych audycjach) oraz funkcję skanowania sieci w ich poszukiwaniu. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu.

Źródło: pcworld.pl

 

Poprawiony: czwartek, 26 lipca 2007 16:07
 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.