PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły Spada IE... Spada IE...rosną Firefox i OpenOffice.org
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
Spada IE... Spada IE...rosną Firefox i OpenOffice.org Drukuj Email
poniedziałek, 23 lipca 2007 21:27
Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez francuską firmę XiTiMonitor, popularność Internet Explorera w Europie spadła do 66,5 procent - głównie na korzyść Firefoksa. Co ciekawe, w niektórych krajach popularość Firefoksa zbliża się do 50% rynku.

Microsoft powoli zaczyna tracić też na popularności na rynku oprogramowania biurowego - według badań opublikowanych w najnowszym numerze Computer Reseller News, 20% nowosprzedawanych maszyn ma zainstalowany pakiet MS Office, 30% - OpenOffice.org.

Autorzy tej informacji podkreślają, że z wywiadów prowadzonych przy zbieraniu danych do ankiety wynika, że nie uwzględniono w niej sprzedaży 'pudełkowych' wersji biurowego produktu Microsoftu, jednak trzeba pamiętać, że nie uwzględniają one również 'ściąganego' OpenOffice'a.

Ciekawe są też statystyki dotyczące systemów operacyjnych - według tych samych badań CRN, 87% nowych komputerów sprzedaje się z Windows XP, 10% - z Vistą, a 3% - bez jakiegokolwiek systemu operacyjnego. W ten sposób badania CRN "zniknęły" Mac OSa i komputery sprzedawane z preinstalowanym Linuksem (które, jak donoszą nasi Czytelnicy, jednak da się w Polsce kupić).

Źródło: 7thguard.net/ 

 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.