PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły Wikipedia na CD
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
Wikipedia na CD Drukuj Email
czwartek, 26 kwietnia 2007 08:48
Obrazek "http://cyber-knowledge.net/blog/images/wiki.png" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.

Zwolennicy Wikipedii podkreślają jej dynamiczną naturę, która poprzez dodanie lub zmianę istniejących wpisów, pozwala na szybka reakcję na błędy i nowe odkrycia. Obecnie planuje się wydanie na płycie CD jej statycznej wersji. Celem jest dotarcie do użytkowników, którzy mają ograniczony dostęp do internetu.

 

W przypadku, gdyby wersja płytowa odniosła sukces, można będzie spodziewać się Wikipedii w wersji drukowanej. Badania wykazują, że korzysta z niej 36% dorosłych użytkowników internetu w USA. Od momentu powstania w 2001 roku, na stronie zgromadzono ponad 1,7 mln artykułów w samym tylko języku angielskim.

 

Wikipedia na CD będzie zawierać tylko niewielką część wersji internetowej. Na płycie znajdzie się około 2 tysięcy artykułów, głównie z zakresu geografii, literatury i innych tematów, które są raczej niezmienne. Wersja płytowa ma się odznaczać wyższą jakością niż sieciowa. Artykuły zostały skrupulatnie przejrzane pod kątem błędów językowych i zdarzających się oznak wandalizmu, będących ceną jaką trzeba zapłacić za otwartą strukturę strony.

 

Płyta będzie dostępna za 14$ plus koszty przesyłki. Wikipedia będzie wydana tylko w wersji CD, ponieważ jeszcze nie wszystkie komputery są wyposażone w odtwarzacz DVD. Będzie działać na komputerach z systemami Windows 98 i nowszymi, Mac OS X oraz Linux.

 

Źródło: Yahoo!

Poprawiony: wtorek, 01 maja 2007 20:18
 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.