PAI S.A.
PAI S.A.
PAI S.A.
Reklama
GRUPA MINI TELECOM
PAI S.A.
Home Artykuły Koniec z porysowanymi płytami
         Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny:
 
 
Koniec z porysowanymi płytami Drukuj Email
sobota, 07 kwietnia 2007 21:14

Czasem płyta CD czy DVD jest tak porysowana, że zupełnie nie da się jej odczytać. Amerykańska firma VenMill twierdzi, że ma na to sposób – system do naprawiania płyt, który likwiduje uszkodzenia.

 

Technika OptoClear polega na podgrzaniu płyty do momentu, aż stanie się plastyczna. Następnie pod ciśnieniem usuwa się rysy. Na końcu płyta jest polerowana. OptoClear będzie zaimplementowane w urządzeniu o nazwie Skip-Away.

 

Jeżeli chodzi o nośniki optyczne, szczególnie wrażliwe na uszkodzenia, to firma twierdzi, że OptoClear będzie działać także z płytami HD DVD. Przyznaje jednak, że dyski Blu-ray, które są pokryte dużo cieńszą warstwą plastiku, nie mogą być poddane tej technice.

 

Skip-Away może pracować w jednym z dwóch trybów: naprawiania lub czyszczenia. Ten drugi jest łagodniejszy i ma zapobiegać powiększaniu się istniejących niewielkich rys. VenMill utrzymuje, że całkowita naprawa płyty trwa około trzech minut, podczas gdy czyszczenie to mniej więcej 10 sekund.

 

Naprawa może jest szybkim procesem, ale na pewno nie tanim. Skip-Away będzie kosztować 250$, a zapasowe poduszki polerujące 20$. Każda z nich ma starczać na 50 napraw lub 150 czyszczeń.

 

Źródło: Reg Hardware

 
 
  PAI S.A.   
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A. PAI S.A.
PAI S.A.